Anunț important

În cadrul celor trei proiecte de mobilitate urbană implementate de Primăria municipiului Giurgiu este realizat un sistem integrat de management al traficului, care conține o diagramă de funcționare a semafoarelor, document aprobat după o analiză prealabilă, făcută împreună cu reprezentanții IPJ Giurgiu.
Mâine, 03 iulie, începând cu ora 11:00, este programată punerea în funcțiune a semafoarelor aferente trecerilor de pietoni de pe bulevardul CFR, la intersecția cu bulevardul București, respectiv la intersecția cu strada Mihail Sadoveanu.
În acest sens, facem apel la toți participanții la traficul rutier/pietonal, pentru respectarea semnificației culorii semafoarelor.
Menționăm că pentru a apărea culoarea verde, care permite traversarea străzii de către pietoni, este necesară apăsarea butonului montat pe stâlpul din proximitatea trecerii pentru pietoni, durata alocată fiind temporizată, cu avertizare luminoasă intermitentă și acustică.

Ultima modificare: 03.07.2024 – 08:04 de către Administrator

Anteriorul Ce preocupări mai au giurgiuvenii în locurile de joacă?